Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

Seznam přijatých dětí pro školní rok 2024/2025

Milí rodiče,

níže naleznete seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání v Mojí školce pro školní rok 2024/2025.

Pokud v uveřejněném seznamu nenajdete registrační číslo, které bylo přiděleno vaší žádosti, znamená to, že vaše dítě nebylo k docházce přijato. Je nám líto, že nemůžeme vyhovět všem žadatelům. Váš zájem nás velmi těší.  

Přeji vám šťastný výběr školky, zdraví a pohodu.      

Bc. Renata Šustalová – ředitelka školky

Duben v mojí školce

V měsíci dubnu opět pokračuje výuka plavání, která u dětí sklízí radost a nadšení.

Duben je již řadu let označován jako měsíc bezpečnosti. V průběhu tohoto měsíce probíhá mnoho osvětových akcí. Proto i k nám do školky dorazila městská policie, která dětem předvedla svou práci. Děti mohly nahlédnout a vyzkoušet si, jaké to je být v policejním autě.

V průběhu měsíce proběhly menší výlety dětí do okolí. Starší děti se vydaly k Větřkovické přehradě, kde si užily i svůj piknik a mladší děti navštívily Trnávku, kde pozorovaly čápy a jejich hnízdo.

Na konci měsíce proběhla na naší zahradě společná akce s rodiči – Stavění máje se smažením vaječiny. Maminky s dětmi nazdobily máj, tatínci se postarali o její bezpečné upevnění. Společnými silami jsme se pustili do smažení vaječiny, na které jsme si moc všichni pochutnali.

Může jít o obrázek 9 lidí a strom

BŘEZEN V MOJÍ ŠKOLCE

V březnu se většinou všichni loučíme se zimou a chceme přivítat první jarní dny. Tak se i stalo, že jaro přišlo letos velmi brzy i svátek Velikonoc letos padl na měsíc březen. Děti se seznámily s nejdůležitějšími znaky jara jako jsou kytičky, mláďátka a vše, co se děje s přírodou.

Začátek března jsme zahájili plaveckým výcvikem.

V polovině března k nám zavítalo divadlo Letadlo s pohádkou, která byla opravdu povedená.

Do našeho vzdělávání a hraní jsme zapojili i rodiče. Každý, kdo měl chuť, doma se svým dítětem vyrobil Velikonoční kraslici, která zdobila náš velikonoční strom na školní zahradě, a tím se stal zároveň účastníkem soutěže o nejoriginálnější kraslici.

S dětmi jsme se rozloučili s paní Zimou, že každý tu svou vhodil do rybníčka.

S rodiči jsme tentokrát naše setkání uspořádali mimo školku, a to výšlapem na Skleňák (kopec mezi Hájovem a Sklenovem) ke Zvoničce, kde jsme upálili Moranu a tím se rozloučili se zimou úplně. Výprava pokračovala ke studánce, kde na nás čekala jarní víla, kterou jsme probudili jarními písničkami a říkadly..

Může jít o obrázek 6 lidí

Tohle společné setkání mělo obrovský úspěch a tak jsme se rozhodli v měsíci dubnu ho opět zopakovat.

ÚNOR V MOJÍ ŠKOLCE

Začátek měsíce února s sebou nesl větší nemocnost dětí ve školce. I přesto však byl tento měsíc velmi pestrý a zajímavý.

Blížil se Masopust, a proto jsme se s ním postupně seznamovali. Vytvořili jsme si povědomí o tradicích a zvycích Masopustu. Následně jsme si vyzkoušeli masopustní průvod naživo. Neminulo nás ani masopustní hodování s dětmi na naší zahradě. S dětmi jsme opékali špekáčky a nasávali atmosféru Veselice.

Další část měsíce se nesla v pohádkovém duchu. Dětem jsme se snažili přiblížit klasické české pohádky. A co by byla pohádka bez pravého karnevalu? A ke karnevalu samozřejmě patří masky a škrabošky, které si děti vyrobily společně s rodiči. Měsíc únor jsme ukončili pohádkovým karnevalem s popletenou pohádkou.