Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

ZÁŘÍ V MOJÍ ŠKOLCE

Měsíc září byl ve školičce velmi proměnlivý. Pro někoho zvykání si na nové prostředí, kamarády i dospěláky, pro jiného zvykání na novou třídu a pro některé prostě a jednoduše „jako doma“.

A aby to bylo „co nejdříve“ pro všechny „jako doma“, sešli jsme se v půli měsíce na naší školkové zahradě, kde jame si užili „Školkohrátky“. Společně jsme se poznali, popovídali si a sdíleli své dojmy nejen s přáteli, ale i s těmi, kterým budeme celý rok svěřovat ty, na kterých nám záleží nejvíc, a to jsou děti. Nechybělo ani přivítání a pasování nových kamarádů a opékání buřtů.

K rozvoji dětí a k navození laskavé atmosféry přispělo divadélko „Včelí medvídci zpívají“. Dětem se moc líbilo a herce odměnily hlasitým potleskem.

Třída Veverek se vydala na dlouhou dobrodružnou turistickou „Veverčí výpravu“ na Větřkovickou přehradu, a že si to děti parádně užily 🙂

Může jít o obrázek 5 lidí, smějící se lidé a tráva

Pro rodiče i paní učitelky byla připravena beseda „Aromaterapie“. A my teď už víme, že éterické oleje posilují přirozenou imunitu organizmu. Obsahují to nejlepší a nejúčinnější, co léčivá rostlina obsahuje. Většina éterických olejů má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky, takže si dobře poradí s nejrůznějšími virózami a nachlazením často ještě dříve, než děti začne trápit ucpaný nos, kašel a únava.

V naší školce jsme zvolili formu odpařování difuzérem – zachovává kvalitu éterických olejů a do prostoru dávkují kontrolovaně.

Všem, kteří čtete tyto řádky, přejeme podzimní dny plné pohody. Vaše a naše školka Hájov