Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

ŘÍJEN V MOJÍ ŠKOLCE

V tomto podzimním měsíci nás stále zahřívalo sluníčko, a proto si děti mohly dosytosti užívat školkovou zahradu, na kterou se vždy velice těší a vymýšlí rozmanité hry, ať v domečcích, pískovišti či v těch nejzapadlejších koutech.

       Začátkem října navštívily Veverky Hukvaldské ekologické centrum Hubert, kde měly přichystaný interaktivní program v oboře nazvaný Malí oborníci. Prozkoumali život drobných živočichů a taky stromy a jejich plody.

       Taky nás ve školce navštívila paní Johanka z Ostravy, která rozezvučela zajímavé nástroje. Děti byly nadšené z bubnování se zvířátky, či masážním zvukem dřevěné fujary. Také léčivé zvuky rozmanitých velikostí  tibetských mís děti zklidnily a ztišily.

            Společné chvíle jsme strávili na podzimní akci Jablíčkobraní,

kde děti postupně za jednotlivé úkoly získávaly jablíčka a ty následně zpracovaly jako dezert, mošt a křížaly. V tento den si maminky zasoutěžily v pečení i ochutnávání jablečných moučníků.  Nikdo neodešel s prázdnou, neboť děti dostaly domácí přesnídávku a rodiče oříšky od Veverky za odvahu a pilnost. Všichni ostatní si snad užili aktivní  den se svými nejbližšími.