Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

ČERVEN V MOJÍ ŠKOLCE

Svěží jaro pomalu přechází v nejteplejší období roku, tedy léto. Přicházející červen s sebou přináší ty nejsladší plody. Prázdniny klepou na dveře a s nimi i čas odpočinku. Ale my v Moji školce nepolevujeme a v měsíci červnu nás čekalo spousta zábavy a veselí.

Měsíc červen jsme začali oslavou Dne děti. Oslava byla spojená s plněním úkolů na různých stanovištích v blízkém okolí MŠ. Na konci na děti čekala sladká odměna.

Slunce nabírá na síle a parných dní přibývá. A co je lepšího než se v takovém parném dni osvěžit? Proto jsem uspořádali Vodní den.  Naše zahrada se v okamžiku změnila ve vodní svět, plný bazénů a brouzdališť. Nejen, že jsem se osvěžili, ale také jsem si přitom užili spousty legrace.

A jak už to tak chodí, měsíc červen se blíží pomalu ke konci. Nastává čas, kdy se musíme rozloučit s našimi předškoláky. K této příležitosti proběhla akce s názvem „Barevné patroly“. Jednalo se o společnou akci s rodiči, kde nás čekal bohatý program. Nejdříve jsme mohli shlédnout vystoupení starších děti s anglickou písni, na které navázalo taneční vystoupení mladších dětí s písní „Duha“. Následovala maturita našich předškoláčků, která byla zakončena jejich pasováním na školáky. Po programu následovala volná zábava s bohatým občerstvením. Rodiče si mohli s dětmi vyrobit náramek nebo si namalovat kamínek. Nechybělo malování na obličej a nesmíme zapomenou na naše nejmenší, pro které byl připraven koutek se spoustou kreativních her a činností.

Seznam přijatých dětí pro školní rok 2024/2025

Milí rodiče,

níže naleznete seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání v Mojí školce pro školní rok 2024/2025.

Pokud v uveřejněném seznamu nenajdete registrační číslo, které bylo přiděleno vaší žádosti, znamená to, že vaše dítě nebylo k docházce přijato. Je nám líto, že nemůžeme vyhovět všem žadatelům. Váš zájem nás velmi těší.  

Přeji vám šťastný výběr školky, zdraví a pohodu.      

Bc. Renata Šustalová – ředitelka školky

DUBEN V MOJÍ ŠKOLCE

V měsíci dubnu opět pokračuje výuka plavání, která u dětí sklízí radost a nadšení.

Duben je již řadu let označován jako měsíc bezpečnosti. V průběhu tohoto měsíce probíhá mnoho osvětových akcí. Proto i k nám do školky dorazila městská policie, která dětem předvedla svou práci. Děti mohly nahlédnout a vyzkoušet si, jaké to je být v policejním autě.

V průběhu měsíce proběhly menší výlety dětí do okolí. Starší děti se vydaly k Větřkovické přehradě, kde si užily i svůj piknik a mladší děti navštívily Trnávku, kde pozorovaly čápy a jejich hnízdo.

Na konci měsíce proběhla na naší zahradě společná akce s rodiči – Stavění máje se smažením vaječiny. Maminky s dětmi nazdobily máj, tatínci se postarali o její bezpečné upevnění. Společnými silami jsme se pustili do smažení vaječiny, na které jsme si moc všichni pochutnali.

Může jít o obrázek 9 lidí a strom

BŘEZEN V MOJÍ ŠKOLCE

V březnu se většinou všichni loučíme se zimou a chceme přivítat první jarní dny. Tak se i stalo, že jaro přišlo letos velmi brzy i svátek Velikonoc letos padl na měsíc březen. Děti se seznámily s nejdůležitějšími znaky jara jako jsou kytičky, mláďátka a vše, co se děje s přírodou.

Začátek března jsme zahájili plaveckým výcvikem.

V polovině března k nám zavítalo divadlo Letadlo s pohádkou, která byla opravdu povedená.

Do našeho vzdělávání a hraní jsme zapojili i rodiče. Každý, kdo měl chuť, doma se svým dítětem vyrobil Velikonoční kraslici, která zdobila náš velikonoční strom na školní zahradě, a tím se stal zároveň účastníkem soutěže o nejoriginálnější kraslici.

S dětmi jsme se rozloučili s paní Zimou, že každý tu svou vhodil do rybníčka.

S rodiči jsme tentokrát naše setkání uspořádali mimo školku, a to výšlapem na Skleňák (kopec mezi Hájovem a Sklenovem) ke Zvoničce, kde jsme upálili Moranu a tím se rozloučili se zimou úplně. Výprava pokračovala ke studánce, kde na nás čekala jarní víla, kterou jsme probudili jarními písničkami a říkadly..

Může jít o obrázek 6 lidí

Tohle společné setkání mělo obrovský úspěch a tak jsme se rozhodli v měsíci dubnu ho opět zopakovat.