Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

a … konec roku 2023

PROSINEC V MOJÍ ŠKOLCE

Poslední měsíc ve školce byl především plný očekávání a příprav na Vánoce. Děti navštívily skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, kde se dověděly zajímavé informace o slavení vánočních svátků v dřívější, dosti chudobné, ale přesto šťastné době.

            Ve školičce si děti společně s rodiči zazpívaly koledy a vyrobily adventní svícen. V tento společně strávený den byla i krátká přednáška o signálních zvířatech, kterou pro nás připravil Pepík Káňa, který se tomuto dlouhodobě věnuje. Za finanční podporu pro dobrou věc ze srdce děkujeme.

            Pro děti byl připravený i netradiční Štědrý den, kdy se děti obdarovaly navzájem a zároveň některé z nich ve školičce přespaly. Tímto jsme společně ukončili letošní rok 2023, nedočkavě vyhlíželi Ježíška a těšili se na opravdový Štědrý den.

ŘÍJEN V MOJÍ ŠKOLCE

V tomto podzimním měsíci nás stále zahřívalo sluníčko, a proto si děti mohly dosytosti užívat školkovou zahradu, na kterou se vždy velice těší a vymýšlí rozmanité hry, ať v domečcích, pískovišti či v těch nejzapadlejších koutech.

       Začátkem října navštívily Veverky Hukvaldské ekologické centrum Hubert, kde měly přichystaný interaktivní program v oboře nazvaný Malí oborníci. Prozkoumali život drobných živočichů a taky stromy a jejich plody.

       Taky nás ve školce navštívila paní Johanka z Ostravy, která rozezvučela zajímavé nástroje. Děti byly nadšené z bubnování se zvířátky, či masážním zvukem dřevěné fujary. Také léčivé zvuky rozmanitých velikostí  tibetských mís děti zklidnily a ztišily.

            Společné chvíle jsme strávili na podzimní akci Jablíčkobraní,

kde děti postupně za jednotlivé úkoly získávaly jablíčka a ty následně zpracovaly jako dezert, mošt a křížaly. V tento den si maminky zasoutěžily v pečení i ochutnávání jablečných moučníků.  Nikdo neodešel s prázdnou, neboť děti dostaly domácí přesnídávku a rodiče oříšky od Veverky za odvahu a pilnost. Všichni ostatní si snad užili aktivní  den se svými nejbližšími.

ZÁŘÍ V MOJÍ ŠKOLCE

Měsíc září byl ve školičce velmi proměnlivý. Pro někoho zvykání si na nové prostředí, kamarády i dospěláky, pro jiného zvykání na novou třídu a pro některé prostě a jednoduše „jako doma“.

A aby to bylo „co nejdříve“ pro všechny „jako doma“, sešli jsme se v půli měsíce na naší školkové zahradě, kde jSme si užili „Školkohrátky“. Společně jsme se poznali, popovídali si a sdíleli své dojmy nejen s přáteli, ale i s těmi, kterým budeme celý rok svěřovat ty, na kterých nám záleží nejvíc, a to jsou děti. Nechybělo ani přivítání a pasování nových kamarádů a opékání buřtů.

K rozvoji dětí a k navození laskavé atmosféry přispělo divadélko „Včelí medvídci zpívají“. Dětem se moc líbilo a herce odměnily hlasitým potleskem.

Třída Veverek se vydala na dlouhou dobrodružnou turistickou „Veverčí výpravu“ na Větřkovickou přehradu, a že si to děti parádně užily 🙂

Může jít o obrázek 5 lidí, smějící se lidé a tráva

Pro rodiče i paní učitelky byla připravena beseda „Aromaterapie“. A my teď už víme, že éterické oleje posilují přirozenou imunitu organizmu. Obsahují to nejlepší a nejúčinnější, co léčivá rostlina obsahuje. Většina éterických olejů má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky, takže si dobře poradí s nejrůznějšími virózami a nachlazením často ještě dříve, než děti začne trápit ucpaný nos, kašel a únava. 

V naší školce jsme zvolili formu odpařování difuzérem – zachovává kvalitu éterických olejů a do prostoru dávkují kontrolovaně.

Všem, kteří čtete tyto řádky, přejeme podzimní dny plné pohody. Vaše a naše školka Hájov