Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

ZÁŘÍ 2022 V MOJÍ ŠKOLCE

Září vždy přináší něco nového. Začíná nový školní rok a ten sebou přivede spoustu nových dětí, jak na Kuřátka, tak i na Veverky. Tento měsíc se spolu všichni poznáváme a začínáme spolu prožívat spoustu hezkých chvilek.

V polovině měsíce nás ve školce navštívilo divadlo Letadlo s pohádkou „Výprava za ledním medvědem“ a na konci měsíce nás čekala akce s rodiči „Vítání nováčků“ na naší zahradě. Ta však z důvodu nepříznivého počasí byla přesunuta na měsíc říjen. Tak budeme doufat, že se nám počasí umoudří a všichni se společně sejdeme a užijeme si to.

Vítáme vás v Mojí školce

Prázdniny se blíží ke konci a pro některé děti nastane prvního září významná změna – nastoupí totiž do mateřské školy. Život se změní nejen jim, ale samozřejmě i rodičům. Najednou bude o jejich potomka pečovat někdo jiný a vy ho uvidíte až odpoledne či navečer.

Stejně tak vše „od začátku“ budou prožívat děti, které již do školičky chodily či chodí.

Jak se tedy na vstup do školky připravit, aby vše proběhlo co nejlépe?

O všem s dítětem mluvte, vysvětlete mu, kam jde a hlavně proč, co ho tam čeká a kdo, jak dlouho tam bude. Dítě musí mít jistotu. Neslibujte mu to, co nemůžete splnit.

Nalaďte se pozitivně, vaše emoce se přenášejí na dítě, a pokud budete šťastní vy rodiče, bude i vaše dítě. Pojměte první den slavnostně – hezky se oblečte, usmívejte se, vyfoťte se, odpoledne si zajděte na zmrzlinu, ale hlavně nespěchejte. Spěch znamená stres.

A co naše stávající děti? Už nám chybíte a moc se na vás těšíme.

Přejeme vám, co nejméně slziček a chmur, a naopak radost z nového, hezké prožitky a jistotu, že s dětmi budou pracovat a pečovat o ně zodpovědné paní učitelky, kterým každé ráno s důvěrou své dítě svěříte 🙂

Kolektiv Mojí školky

KVĚTEN V MOJÍ ŠKOLCE

Květen jsme začali besídkou pro maminku. Kuřátka připravila Wellness den pro maminky a Veverky uspořádaly Velkolepé divadelní představení.

S paní zubařkou ve školce si děti zkontrolovaly zoubky a dostaly nové kartáčky.

A celý měsíc završila Škola v přírodě v Trojanovicích, kde se děti proměnily na partu Indiánů 🏹 kmene Háo Juú.


Ve školce probíhal také Zápis a my se moc těšíme v září na spoustu nových tváří.

Ukončení Zápisu do Mojí školky

Milí rodiče,

níže naleznete seznam přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání v Mojí školce od příštího školního roku 2022/2023.

Pokud nenaleznete v uveřejněném seznamu registrační číslo, které bylo přiděleno vaší žádosti, znamená to, že vaše dítě nebylo k docházce přijato. Pokud si přejete vyzvednout rozhodnutí o nepřijetí, kontaktujte mě prosím e-mailem. Je nám líto, že nemůžeme vyhovět všem žadatelům. Váš zájem nás velmi těší.  

Přeji vám šťastný výběr školky, zdraví a pohodu.      

Renata Šustalová – ředitelka školky