Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

ŘÍJEN V MOJÍ ŠKOLCE

Měsíc říjen nám doslova připravil čarokrásnou pastvu pro oči svými odstíny barev, které nemají obdobu. K tomu ještě napomohlo sluníčko, jenž tyto barvičky ještě více rozzářilo a tak děti mohly do sytosti užívat radosti strávené venku v přírodě, jak v naší zahradě, tak v nedalekém lese či louce.

A dokonce se nám i tyto podzimní barvy dostaly na talíř. No věřili byste tomu? To vše díky naší paní kuchařce Romči, které moc děkujeme. Do našeho týdenního projektu „Barevný týden“ nám ke každému dni připravovala samé dobroty.

Bohužel však mnoho z nás dětí, ale i dospěláků v tomto kouzelném měsíci onemocnělo, a tím nás vyřadilo z běžných denních radovánek. Teď už je vše za námi a nyní všechny čekají jen a jen dny naplněné společnými chvilkami v naší krásné školičce.

Začali jsme pracovat na otužování dětí v Sauničce, dále pak započal Hejbásek. Kuchtík je už v plném proudu a v  neposlední řadě i příprava na školu pro předškoláčky – „Škola před školou“.

Všem vám milí rodičové přejeme dny plné zdraví, elánu, pohody a dobré nálady.

ZÁŘÍ V MOJÍ ŠKOLCE

Měsíc září byl ve školičce velmi proměnlivý. Pro někoho zvykání si na nové prostředí, kamarády i dospěláky, pro jiného zvykání na novou třídu a pro některé prostě a jednoduše „jako doma“.

 

A aby to bylo „co nejdříve“ pro všechny „jako doma“, sešli jsme se začátkem měsíce na naší školkové zahradě. Společně jsme se poznali, popovídali si a sdíleli své dojmy nejen s přáteli, ale i s těmi, kterým budeme celý rok svěřovat ty, na kterých nám záleží nejvíc, a to jsou děti. Nechybělo ani přivítání a pasování nových kamarádů a opékání buřtů.

 

K rozvoji dětí a k navození laskavé atmosféry přispělo divadélko Letadlo s pohádkou o zvířátkách z různých světadílů. Navštívila nás žirafa, zebra i lední medvěd. Dětem se moc líbila a herce odměnily hlasitým potleskem.

 

Ve spolupráci s domovem seniorů v Kateřinicích si děvčátka ze třídy Veverek připravila krásné vystoupení s písničkou a tanečkem se závojem. Klientům domova i personálu se moc líbilo. Na závěr děti obdarovaly seniory srdíčkem, které s pomocí paní učitelkami vyrobily ve školce.

 

 

Všem, kteří čtete tyto řádky, přejeme podzimní dny plné pohody …   Vaše a naše školka Hájov

Hurá do školky aneb co nás v září čeká a nemine …

Dobrý den všem rodičům i dětem,

dva měsíce letních prázdnin jsou za námi. Podzim se blíží a s ním i nový školní rok, ve kterém nás čeká nejen spoustu nových dobrodružství a zážitků …
 

 

Posíláme vám letáček, na co se ještě v září můžete těšit 🙂
A plakát k mimoškolní akci s rodiči a dětmi, která proběhne dne 14.9. na naší zahradě.
 
Mějte hezké dny
Vaše a naše školka Hájov 🙂
 
Září 2021 – akce

Květen a červen v Mojí školce

Tak další 2 měsíce jsou za námi…

 
Hezky nám to začalo stavbou májky s pálením čarodějnic.
Všechno zlé jsme zahnali a když jsme byli u toho zapalování ohně, raději jsme vše probrali s místními hasiči v Hájovské hasičárně.
Sami jsme si pak na Dopravní den vyzkoušeli, jaké to je být hasičem, policistou nebo třeba takovým kapitánem lodi.
A protože bylo tak krásně, vydali jsme se i na návštěvu místního statku. Viděli jsme slepice, kozy, krávy, králíky a i pár roztomilých prasátek 🙂 
Květen jsme zakončili kácením májky. Rodiče nám ukázali, jak jim jde vše hezky od ruky a dali jsme si společně výbornou vaječinu.
 
 
V červnu pokračujeme ve výletech. Rodiče nás pozvali k sobě na návštěvu a dětem se u nich moc líbilo. Pořádně jsme si zařádili v Replayi – herním parku ve Frenštátě a unavení a veselí se pak vraceli do školky. A co nás ještě čeká? No celý týden plný zábavy. Budeme cákat, barvit, tvořit, koupat se a dokonce se vydáme na túru. Starší děti pak zažijí kouzelnou noc ve školce 😉
 
 
No a nakonec se rozloučíme se všemi našimi předškoláky….