Moje školka :: Soukromá mateřská škola Hájov

Dny otevřených dveří + Zápis dětí do „Mojí školky“

Milé maminky a tatínci,

chtěli bychom Vás všechny pozvat na dny otevřených dveří, které u nás  probíhají celoročně. Naši školku můžete navštívit kdykoliv, stačí telefonická domluva. 

Dne 10. 5. 2019 Vás všechny srdečně zveme také  na ZÁPIS, který proběhne od 6.00 hod. – 18. 00 hod.

Podzim v „Mojí školce“

Zahájení nového školního roku v mateřské škole proběhlo hladce. Přivítali jsme nováčky mezi nás slavností „Vítání nováčků“, která proběhla 3. 10. 2018. Každým rokem se na nováčky těšíme a doufáme, že s námi budou spokojeni. Snažíme se pro děti připravit bohatý celoroční program. Výlety začaly tedy již v září. Jako první jsme  navštívili 5. ročník multižánrového festivalu pro všechny věkové generace se zaměřením na včelaření, přírodu, řemesla a dobrou zábavu. Akce se konala v nedaleké Kopřivnici. Pro děti tato akce byla velice přínosná a zábavná. Také nás již navštívily dvě divadla. Divadélkům Koloběžka a Letadlo. Pohádky byly naučné s názvem „Co malí medvědi o podzimu nevědí“ a „Výprava za ledním medvědem“. Děti jsou pokaždé vtaženy do děje a vždy pohádku naplno prožívají. Divadelkám za to mockrát děkujeme. V Kateřinicích na fotbalovém hřišti jsme prožili sportovní den, kde děti plnily různé úkoly a překážkové dráhy, o zábavu bylo postaráno. Bylo to plnohodnotně prožité odpoledne. V říjnu, jako každý rok jsme zahájili speciální programy a kostičky v mateřské škole, již nyní rozvíjíme různé talenty, které ve školce zajisté máme:). Zahájili jsme kurz vaření pro předškoláky, kdy si děti stihly upéct pizzu, jablečný koláč a také vytvořit výborný borůvkový drink. Zjistili jsme, že si opravdu vaření užívají více chlapci:). Každý měsíc navštěvujeme farmu v Trnávce, kde u dětí prohlubujeme vztah k zvířátkům a přírodě. Spolupracovat s farmou jsme začali minulý rok. Děti si tyto návštěvy velice oblíbily, a proto s farmou nadále spolupracujeme. Ke každému podzimu patří oslava „Dušiček“. Pro děti je to těžké téma, ale i takovým tématům se ve školce věnujeme a snažíme se nejlepší formou dětem tyto skutečnosti vysvětlit. Dušičkám jsme zazpívali píseň a zapálili jsme jim svíčku v hájovském kostelíku. V listopadu nás čeká ještě přednáška o zubní hygieně, kterou povede jedna z maminek našich dětí, na kterou se moc těšíme. Také se budeme věnovat podzimnímu tvoření s rodiči, které je pro děti a také pro nás pedagogy velice důležité. Po podzimu nás čeká další krásné období a tou je zima a s ní spojené Vánoční jarmarky, Mikuláš, rozsvícení stromečku, Vánoční posezení s rodiči a posléze zimní ozdravný pobyt a další a další akce.:)

Přejeme krásné prožití podzimních radovánek:) kolektiv „Mojí školky“

Zima v „Mojí školce“

Zimní čas jsme zahájili našim tradičním Vánočním jarmarkem na naší školní zahradě, kde nás navštívil Mikuláš, anděl a tentokrát dva čerti, kteří byli jak utržení z řetězu. Z Hájova však odcházeli s nepořízenou.. Všichni jsme měli možnost načerpat krásnou Vánoční atmosféru. Mohli jsme si pořídit ručně a s láskou vyrobený kousek, na kterém si děti i pedagogové  dali záležet. A co by to bylo za Vánoce bez tradiční Vánoční besídky, která letos byla inspirovaná pohádkou Anděl Páně. Po poučné pohádce nám vyhládlo a mohli jsme si spolu s rodiči odpočinout, popovídat si a pomlsat přichystané občerstvení, na kterém se rodiče každoročně podílí. Děkujeme moc. Rodiče jsme poslali domů a šup šup čekali jsme na Ježíška, který za námi přišel a nebyl skromný ale mooc bohatý. Spaní ve školce je prostě super! Po krásném Vánočním čase, jsme se vydali na zimní ozdravný pobyt „Po stopách Yetiho“. Tentokrát jsme se opravdu báli, že nám nenasněží, ale zrovna ten týden nám nasněžila kupa sněhu. Bylo to jako v pohádce, co jako, bylo to doopravdy. Zažili jsme tam spoustu legrace, dobrodružství a  malé mláďátko Yetiho jsme fakt našli:) Z výletu jsme se vrátili všichni celí. Po návratu do školky nás skolila chřipka a tak nás ve školce bylo pět a půl. I tak jsme si to užili:) A aby toho sportování nebylo málo, šly jsme se podívat do Kopřivnice na zimní stadion, kde jsme se učili bruslit, tak se nám to zalíbilo, že příští rok chceme chodit bruslit pravidelně.Masopustní rej si tentokrát neužili jen děti, ale i rodiče, zasoutěžili, vyrobili si spolu s dětmi masky a krásně se nám s nimi předvedly. A poté nás čekaly velké přípravy na naši velkou akci „Moje Trdlování“ Tancovalo se a zpívalo, vyrábělo, tvořilo a všichni jsme se nemohli dočkat na to, až vystoupíme před tolika lidmi. A co bylo dál se dozvíte v jarním příběhu:)

AKCE KVĚTEN, ČERVEN

 • 2. 5. Zvyky a tradice: REJ ČARODĚJNIC A STAVĚNÍ MÁJE (odpolední akce s rodiči)
 • Zahájení plaveckého výcviku 2. 5. (děti přiveďte nejpozději v 9:00 hod. do MŠ)
 • Besídka ke dni matek 14. 5. od 15:30 hod.
 • Besídka pro Hájovské seniory 15. 5. od 15:00 hod.
 • 21. 5. Divadlo Koloběžka – Námořnická pohádka
 • „Malý farmář“ (datum bude upřesněno)
 • Kácení Máje a Den dětí – 3. 6. (dopolední akce pro děti)
 • Pokračování v plaveckém výcviku
 • „Malý farmář“ (datum bude upřesněno)
 • LOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY – 21. 6. od 16:00 hod. (odpolední akce s dětmi a rodiči obou oddělení)
 • 24. 6. – 28. 6. – LETNÍ OZDRAVNÝ POBYT dětí II. oddělení 

Co nás v nejbližší době čeká :)

16. 4. 2019 – Veselé zpívání od 16.00 hod – Vystoupení vybraných dětí z II. třídy v Příborském KD

 25. 4. 2019 –  Den Země – Ostrava Dubina. Celodenní výlet dětí z II. oddělení (odjezd z Příbora z vlakového nádraží – rodiče přivezou své děti, čas odjezdu bude upřesněn)

„Malý farmář“ (datum bude upřesněn)

16. 3. 2019 – Taneční přehlídka dětí „Moje Trdlování“ sobota 15.00 hod.

20. 3. 2019 – Vítání jara, dopolední akce s dětmi