Mateřská školka Hájov s.r.o. - Moje Školka

2011

2011 - I. ODDĚLENÍ

JABLKOVÝ KOMPOT

Tak a přišel podzim. Podzim, který je bohatý nejen svými barvami, ale také spoustou voňavých, sladkých plodů,které sklízíme a zpracováváme tak, abychom po další měsíce měli přísun tolik nezbytných vitamínů a dobrot z nich vyrobených.

A tak si malé děti s pomocí Lidušky a Helenky vytvořily ve své třídě výstavku jablíček, švestek, hrušek. Naučily se ovoce správně pojmenovat, namalovat, zpívat a recitovat o něm. Nakonec se ti malí nemohli dočkat, až si sami - po této čtrnáctidenní motivaci - uvaří jablkový kompot. A opravdu se jim to moc povedlo. Sami krájeli, cukrovali, míchali... a nakonec po plné puse ochutnávali. Mňam! Ten byl ale dobrý.

 

FOTOGALERIE ZDE

 

PEČEME PERNÍK

Tak. A protože jsme v pohádce a k perníkové chaloupce patří i křehoučký perník, rozhodly se děti spolu s Helenkou a Liduškou jej upéct (překvapení pro maminky na workshop). Ale jak se taková dobrota "vyrobí"? Na to se podívejte. Děti, byť jsou maličké, byly moc šikovné...

 

FOTOGALERIE ZDE

2011 - II. ODDĚLENÍ

JABLKOVÉ BUCHTY

A co víc? Podívejte, jak se vaše děti činily při pečení buchet. A náramně se jim to povedlo. Zkuste si to "voňavé tvoření" někdy společně i doma. Budete sami překvapeni, jaké šikulky máte!!!

 

FOTOGALERIE ZDE

 

ŠÍPKOVÝ ČAJ

O prožitkovém učení jsme si již na našich stránkách povídali. Je to opravdu jedna z metod učení, pomocí které získávají děti nové poznatky a vědomosti jak se říká tím, že si vše vyzkouší "na vlastní kůži", na základě přímých zážitků.

A protože jedním z podzimních témat bylo povídání o darech podzimní přírody, a protože děti rády chodí na vycházky k "šípkovému keři" a celoročně na něm změny pozorují, rozhodli jsme se společně malinko víc si popovídat právě o těchto červených korálcích. A nejen popovídat, ale také modelovat, malovat, zpívat i na "Sípkovou Růženku" jsme si vzpomněli! Děti také průběžně šípky sbíraly - i na rodinných procházkách, společně jsme si je potom sušili, semínka zaseli a úplně nakonec jsme si společně uvařili zdravý, opravdický šípkový čaj. A víte, že nám z těla vyhnal všechny bacily?

 

FOTOGALERIE ZDE

2011 - WORKSHOPY

BESÍDKA K SVÁTKU MATEK

 Milé maminky, a zároveň hájovské babičky, přejeme vám spolu s našimi dětmi k vašemu svátku - Svátku matek - štěstí, lásku, zdraví a posíláme malinký dárek od srdíčka - Duhou pohádku.    :-)

 

FOTOGALERIE ZDE

 

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA S POSEZENÍM

Stalo se již tradicí, že se na sklonku starého roku všichni společně sejdeme a slavnostně se před vánočními svátky rozloučíme. Letos tomu bylo nejinak. Maminkám děti předaly opět svá srdíčka, ukrytá v koledě či básničce, společně jsme ochutnali kousek "tradice" - cukroví, naplnili bříška slaným koláčem, popili lahodného ovocného čaje a kávy. No to se nám všem potom krásně povídalo... o dětech, přáních, zkrátka jen o těch nejhezčích věcech, který nám život nabízí.

A v lednu jsme udělali radost také babičkám a dědečkům z Hájova, potěšili je pohádkou, předali naše "pečené" sněhuláky a pořádně povykládali o životě. Však víte, jak to chodí.
Tak ještě jednou vám všem: KRÁSNÉ VÁNOCE A HEZKÝ CELÝ TEN DALŠÍ ROK, ROK 2012!!!

 

FOTOGALERIE ZDE

 

LÍSTKOVÉ KYTIČKY A KERAMICKÉ CHALOUPKY

Tak se pomalu loučíme s podzimem. Děti z malého oddělení s velkou chutí a po celé dva měsíce sbíraly ty nejkrásnější javorové listy a to všechno proto, aby, až přijde ten správný čas, mohly spolu s rodiči "poskládat" kouzelnou listovou kytičku, třeba pro babičku, maminku nebo jen tak, pro radost. A jak se jim to povedlo, na to se podívejte na fotkách.

A co děti z velkého oddělení? Ty zase poctivě od září pracují s hlínou, učí se rozmíchat a používat "blátíčko", poškrabkat a natřít spojovací plochy... Tak proč třeba nezkusit, za pomocí mámy, táty či babičky, vymodelovat si už malinko složitější věc - domeček? Všechno šlo, jako po másle. Vznikly opravdu naprosto jedinečné výrobky.
No a abychom rodiče ještě před samotnou prací potěšili, předvedli jsme jim, jak už "koulíme" angličtinu a také, jak už nám jde držení těla, baletní pohyby i "splynutí" s hudbou. 
http://mojeskolka1.rajce.net/keramika
A nakonec si ještě můžete prohlédnout, jak vypadají chaloupky po celkovém dokončení. Tentokrát už pracovaly děti s Ivet, Janičkou a Terezkou...

 

FOTOGALERIE

 

PODZIMNÍ LES

Podzim je již v plném proudu, zdobený pestrými barvami, rozličnými plody, které jsou plné barevných tvarů. Naše vycházky jsou v tomto období nasměrovány do lesa. Les voní a dá se v něm najít spousta zajímavých věcí - klacíky, heboučký mech, ze stromů padají "duboví panáčci", kteří mají krásné bukvicové kloboučky... . Malá podzimní fantazie.
A tak proč tedy nemít takový malý lesík i doma? Že to nejde? Ale ano. Stačí jen malinko popřemýšlet, na vycházkách posbírat zajímavý přírodní materiál a pak už si sednout ve školce spolu s mámou, tátou a malinko snít a vymýšlet a lepit.
A opravdu, každý si odnášel kus své vlastní "živé přírody" domů, lesíky byly plné skřítků, zvířátek a kouzelných panáčků.
Děkujeme všichni za krásné společné odpoledne.

 

FOTOGALERIE

 

VELIKONOČNÍ TRÁVNÍK

Tentokrát jsme se na příchod Velikonoc připravovali dlouho dopředu. Proč? Chtěli jsme, aby si děti opravdu samy vytvořily dekoraci pro tyto svátky a zároveň mohly pozorovat, jak roste semínko, co k růstu potřebuje a jak můžeme pomoci my, lidé.

A tak jsme si jednoho krásného dne v altánu na zahradě připravili misky, hlínu, semínka trávy a začali tvořit "velikonoční zahrádku". Každý se pak o tu svoji musel starat sám - denně travičku kropit, otáčet za sluníčkem. A za 10 dnů již byla zahrádka připravena ke zdobení. Nastal čas pozvat maminky a požádat je o pomoc při výrobě "jarního kuřátka" z vlny, které bude v tom krásně zeleném trávníčku bydlet. A to bylo vlastně téma dubnového workshopu, který se náramně vydařil. Děti si odnášely domů kus opravdické přírody s hezkým velikonočním zdobením. No, posuďte sami...

 

FOTOGALERIE

 

PERNÍKOVÉ CHALOUPKY

S nástupem voňavého jara jsme, obě dvě oddělení, ukončili téma dětem tolik blízké, svět pohádek. A jak jinak, než dalším workshopem, kdy všichni společně zdobili "Perníkovou chaloupku" kousky hadříků. Všichni jsme se na chvíli dostali do toho krásného pohádkového snění, chyběl jen Jeníček s Mařenkou a zlá ježibaba. Naši malí pohostili své mámy vlastnoručně upečeným perníkem (viz. dokument "I.oddělení") a potěšili všechny krásným vystoupením u klavíru. Ti starší zas předvedli, jak se umí u rozcvičky krásně protáhnout, jak zvládají už i rozcvičku "anglickou". No a pak se už stříhalo, lepilo a povídalo. A bylo to fajn. 

 

FOTOGALERIE

 

KERAMICKÉ KAPSÁŘE

Tak poprvé v tomto roce jsme se sešli, tentokrát proto, abychom se trošku "pomazlili" s hlínou. My, děti, to již umíme, modelujeme pravidelně každý čtvrtek s Markétkou. A tak jsme se společně rozhodli naučit to i naše maminky. Vyrobíme si kapsáře na pověšení a když se práce podaří, budou v nich kytičky, pastelky nebo dobrůtky.

Nejprve jsme ale rodičům ukázali, jak krásně baletíme s tou naší Janičkou. Holčičky oblékly sukénky, Jana spustila "Pramínky" a vystoupení začalo. Kratičké, ale dojemné. Mámy koukaly, jaký kus práce v tom tancování jejich děti udělaly.
Celé odpoledne proběhlo v příjemné a pohodové atmosféře a spokojeni byli určitě všichni :-) Však se podívejte!

 

FOTOGALERIE

2011 - NAROZENINY

ADRIANKA

Milá Adrianko, přejeme ti k těm tvým čtvrtým narozeninám hodně kamarádů a samé hodné paní učitelky. Hezky si to oslav!

FOTOGALERIE


KENNEDY

I tobě, milá Kenny, my všichni přejeme k těm tvým čtyřem ročkům"happy birthday"! Ať se ti u nás ve školičce líbí...

FOTOGALERIE


ŽANETKA

Ty, Žanetko, jsi u nás už "starý mazák" a k tomu pětiletá slečna.Tak ať tě poslouchá ten tvůj kamarád - kocour, také máma s tátou.

FOTOGALERIE


LUCINKA

Milá Lucinko, i když k nám do školičky ještě dlouho nechodíš, přesto již máš spoustu kamarádů, se kterými si umíš moc hezky hrát. Dnes ti všichni přejeme k tvým třetím narozeninám všechno nej, nej, nej!!!

FOTOGALERIE

 

DAVÍDEK

Davídku, tobě všichni moc přejeme ke čtvrtým narozeninám a držíme palečky, abys už konečně okusil dobroty, které umí paní kuchařka tak dobře připravit. Jsi náš kamarád .

FOTOGALERIE


NIKOLKA H.

Milá Nikolko, jsi už strašně šikovná holčička a my ti přejeme, aby ti s námi všemi ve školičce, bylo pořád tak hezky, jako dosud. Posíláme velkou pusu!!!!

FOTOGALERIE


NIKOLKA B.

A že se nám roztrhl pytel s Nikolkama? I tobě, děvče, přejeme všechno nejlepší. Jsi moc šikovná, máme tě všichni moc rádi.

FOTOGALERIE


FRANTIŠEK

Tak jak? ty náš malý "rozumbrado"? Nezbývá nám nic jiného,než ti popřát, abys byl pořád tak šikovný i v té opravdové škole. A také hodně opravdových kamarádů.

FOTOGALERIE


LUCIE

Milá Lucinko, tak veliký pokrok jako ty snad nikdo v naší školičce neudělal. Za to ti moc děkuji a všichni přejeme KRÁSNÉ ŠESTÉ NAROZENINY!!!

FOTOGALERIE


FILÍPEK

Milý Filípku, všichni tví kamarádi i paní učitelky, ti přejeme všechno nejlepší k pátým narozeninám. Jsi šikula.

FOTOGALERIE


ONDRÁŠEK

My ti přejeme, abys byl pořád stejně usměvavý a kamarádský jako dosud. Máme tě všichni moc rádi a všechno nejlepší!!!

FOTOGALERIE


KARINKA

Tak, milá Kajuško, máš tři roky a my všichni ti přejeme, abys byla už jenom šikovná a veselá holčička :-)

FOTOGALERIE

 

HONZÍK

Honzíku, už jsi kluk jako buk, už jsou ti celé 4 roky a my všichni ti přejeme vše nejlepší a posíláme velkou pusu!

FOTOGALERIE

 

ONDRÁŠEK

Milý Ondrášku, přejeme ti moc a moc vše nejlepší k tvým čtvrtým narozeninám. Ať žije Ondra!!!

FOTOGALERIE

 

VERČA

Verunko, tak jak to s tebou vlastně je? Jsi už velká slečna, když je ti pět let? Určitě ano a moc ti to sluší...

FOTOGALERIE

 

JIŘÍK

Milý Jiříku, krásně si ty své páté narozeniny užij a ať se ti po prázdninách daří v jiné školce.

FOTOGALERIE

 

ESTERKA

Ahoj ty naše nejmenší z nejmenších. Všichni ti přejeme, abys nám rostla i nadále do krásy a moudrosti. Takže... krásné třetí narozeniny!!!

FOTOGALERIE

 

KLÁRKA P.

Milá Klárko, my všichni ti přejeme, aby se ti po prázdninách ve škole dařilo a hlavně, aby se ti tam moc a moc líbilo. Tak ahoj!

FOTOGALERIE

 

ŠIMONEK

Šimonku, známe se už tři roky a za tu dobu jsi nám opravdu vyrostl - v šikovného šestiletého chlapce. Tak všechno nejlepší a užívej si prázdnin.

FOTOGALERIE

 

LILIEN

Milá Lilienko, všichni ti přejeme k tvým čtvrtým narozeninám všechno nejlepší. A sladce to spolu s kamarády oslav!

FOTOGALERIE

 

ANDREJKA

Andrejka začla navštěvovat naši mateřskou školu jako vůbec nejmladší dítě. Tenkrát jí byly 2 roky a kousek. Dnes je z ní šikovná pětiletá slečna, která má okolo sebe spoustu kamarádů. Tak si to, Andrejko hezky užij :-)

FOTOGALERIE

 

ANIČKA

Aničko, už je to téměř rok, co si tady ve školce společně hrajeme, povídáme a i z tebe už je velké děvče. Vždyť jsou ti už 4 roky! Za dva dny budeš ve "velkém oddělení", protože jsi moc šikovná. Tak bouchneme šampus a vzhůru do oslav!!!

FOTOGALERIE

 

VOJTÍŠEK

Milý Vojtíšku, přejeme ti všechno nejnejnej k tvým čtvrtým narozeninám. A víš co? Pojďme hned společně slavit!!!

FOTOGALERIE

 

KAMILKA

Milá Kamilko, přejeme ti moc hodé kamarády okolo tebe, hodné paní učitelky a spoustu krásných dárečků. Vždyť už jsou ti 4 roky!

FOTOGALERIE

 

NATÁLKA

Natálko, přivítali jsme tě mezi velkými dětmi a teď ti chceme všichni popřát k 4. narozeninám, aby se ti splnil tvůj sen a táta s mámou ti koupili toho opravdového koníka. Posíláme velikou pusu.

FOTOGALERIE

 

MAREČEK

Milý Marečku, děkujeme ti všichni za pohoštění, které jsi, spolu s mámou a tátou, připravil pro děti a dospěláky z "Naší školky" a my všichni ti přejeme k tvým pátým narozeninám, abys byl pořád takový šikula, jaký se z tebe "vyloupnul" za poslední rok.

FOTOGALERIE

 

NICOL

Milá Nicol, víš, když jsi začínala naši školičku navštěvovat, byla jsi úplný mrňousek. Za ty roky, kdy jsme spolu trávili každičký den, jsi pomalinku rostla a rostla, až ses proměnila v malou šestiletou slečnu, šikovnou, milou, kamarádskou. Máme tě všichni moc rádi. Tak Happy birthday!!!

FOTOGALERIE

 

ELIŠKA A PÁŤA

V ten den jsme slavili hned dvoje narozeniny. Vypadalo to skoro jako malá svatba. Takže Eliško, Patriku, my všichni vám přejeme k šestým narozeninám jen to nejlepší a ať se z vás stanou vzorní a šikovní školáci!

FOTOGALERIE

 

PETRA SHORNÁ

Peťulko, ty s námi ve školičce slavíš svoje narozeniny poprvé a určitě ne naposled. Přejeme hodně hezkých dárečků, něco pěkného pro slečnu parádnici a hezky si tu oslavu třetích narozenin užij i s dětmi i s mámou a tátou.

FOTOGALERIE

 

KRYŠTŮFEK

Tak milý Kryštůfku, přejeme ti k tvým třetím narozeninám všechno nejnejnejlepší a také, aby se ti u nás ve školičce líbilo a měl jsi spoustu dobrých kamarádů.

FOTOGALERIE

2011 - DIVADLA

DIVADLO MYŠKA

Na konci ledna se u nás zastavilo divadlo "Myška". Asi všichni čertíci ještě do pekla neodlétli, protože ta čertovská pohádka, se kterou za námi herci dojeli, byla plná čertů a co víc... byla čertovsky hezká.

"Maminko, pojď, budu ti povídat o pohádce" - tak toto jsem slyšela odpoledne z šatny dětí při odchodu domů. Takže mámy, udělejte si doma chviličku pohody a sdílejte ty krásné zážitky spolu se svými dětmi.

 

FOTOGALERIE

 

O ZAKLETÉM PRINCI

V únoru, ještě před odjezdem na hory, jsme stihli se smát, také být plni napětí nad pohádkou o zakletém princi. V co asi byl začarovaný? Je to zelené a kváká to... . Už víte?

 

FOTOGALERIEKLUK Z POHÁDKY

Na konci března nás překvapil kluk z pohádky, který se nakonec změnil k lepšímu. V čem? A jak vlastně? To už vám povykládají vaše děti, které divadelní představení s napětím sledovaly.Uměly dobře poradit a najít řešení a tak nakonec všechno dobře skončilo...

 

FOTOGALERIE

 

O ZLÉM VLKOVI

Květen - to je měsíc pohody a lásky. A tak, i když děti znají pohádku o zlém vlkovi, který chtěl sežrat prasátka, tahleta byla malinko jiná. Všechno se v dobré obrátilo a nakonec se i ten "šedivák" s prasátky sblížil. No přece nebude celý život zavřený v kleci! A to je dobře.

 

FOTOGALERIEHŘÍBKOVÁ POHÁDKA 21.10.2011

"Náš táta šel na houby, co když v lese zabloudí?". Nezabloudí, nebojte se, zvířátka mu pomohou 
A o čem víc byla tato pohádka, to se zeptejte svých dětí... 

 

FOTOGALERIE

 

SNĚHULÁČEK USMĚVÁČEK 13.12.2011

I když se pořád toho bílého nadělení nemůžeme dočkat, přesto jsme si sněhuláka postavili. A to pomocí pohádky divadla "Beruška" a jen se podívejte, jak se na nás krásně usmíval! No a ti naši nejmenší byli po té práci moooc unavení a usnuli, jako když je do vody hodí.

 

FOTOGALERIE