Mateřská školka Hájov s.r.o. - Moje Školka

2007

 

VÝUKA VE ŠKOLCE, ÚBORY, HRÁTKY, KRMENÍ, KOLOTOČE

Ve školce se nenudíme, máme pořád co na práci.

 

FOTOGALERIE VÝUKA VE ŠKOLCE | CVIČENÍ V NOVÝCH ÚBORECH | ZIMNÍ HRÁDKY KRMENÍ PTÁČKŮ | KOLOTOČE NA HÁJOVĚ

 

VYSTOUPENÍ PRO HÁJOVSKÉ DŮCHODCE

Děti ví, že čas vánoční je časem pohody, lásky a obdarovávání. Proto jsme všichni společně navštívili hájovské babičky a dědečky v jejich kulturním domě a udělali jim radost naším vystoupením. Dokonce si s námi u Betléma zazpívali i koledy.

 

FOTOGALERIE

 

VÁNOČNÍ BESÍDKA + UKÁZKOVÁ HODINA ANGLIČTINY PRO RODIČE

Na toto společné setkání jsme se všichni moc těšili. Děti předvedly svým rodičům, co všechno se za 4 měsíce ve školičce naučily - zazpívaly, zarecitovaly, zahrály pohádku.Ty starší se pochlubily, jak už umí poskládat a "přečíst" obrázkovou větu - samozřejmě anglicky! Nakonec předaly maminkám vlastnoručně vyrobené dárky - keramické svícínky a začalo to správné vánoční posezení u stolů plných cukroví, sušeného ovoce a oříšků.

 

FOTOGALERIE

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA, DIVADLO

Kdo více se těší na dárky než děti? Proto i naši školku navštívil Mikuláš s andělem a přivedli s sebou i čerta! Nastala chvilka obav a strachu, ale nakonec vše dobře dopadlo a děti si s radostí rozbalovaly svůj balík plný dobrot. 

Odpoledne jsme potěšili pohádkou "O dvou sněhulácích" nejen naše nejmenší, ale i děti, které ještě MŠ nenavštěvují a které přišly spolu se svými rodiči.

 

FOTOGALERIE MUKULÁŠSKÁ NADÍLKA O DVOU SNĚHULÁCÍCH

 

ŽIVÝ BETLÉM

Tato hra vznikla naprosto spontánně a dětem se povedla. Co říkáte?

 

FOTOGALERIE

 

VÝROBA ADVENTNÍCH VĚNCŮ S RODIČI + PŘEDNÁŠKA VÝVOJ DĚTSKÉ ŘEČI MGR. KUNZOVÁ

Paní logopedka vysvětlila rodičům, jak se dětská řeč vyvíjí, jak s dětmi pracovat a na koho se obrátit, mají - li problém s výslovností. 

Po přednášce se děti a rodiče pustili do práce a začali vyrábět adventní věnečky. Vznikaly opravdu krásné originály, nálada byla už tak trochu předvánoční, plná pohody. Přišla se podívat i LTV Příbor. Krátká reportáž z této akce pak zahajovala "Vánoční vysílání".

 

FOTOGALERIE VÝROBA VĚNCŮ | LOGOPEDKA

 

KONTAKT S ANGLICKOU MŠ, BUDOUCÍ PARTNERSKOU MŠ

V naší školce si děti "hrají s angličtinou". Proto jsme navázali kontakt a zahájili spolupráci s "Alphabets nursery" - mateřská škola v Anglii. Děti se dozvídají spoustu věcí o svých kamarádech z jiné země, vyměňují si obrázky.Další důvod, proč se učit cizímu jazyku, nemyslíte?

 

VÝSTAVA A VÝZDOBA DĚTSKÝMI PRACEMI - ŠKOLNÍ JÍDELNA PŘÍBOR

Protože nám paní kuchařky připravují takové dobroty, rozhodli jsme se spolu s dětmi potěšit je a zdobit jejich centrální jídelnu těmi nejkrásnějšími obrázky. Podzim, zima, jaro, léto.

 

DIVADLO O VELIKÉ ŘEPĚ

"Copak to vyrostlo na poli? No přece řepa - veliká, převeliká!" Do této pohádky naši, již známí herci, zapojili také děti. O to víc se pohádka líbila.

 

DRAKIÁDA + POHÁDKOVÁ VYCHÁZKA S RODIČI

Naše škola je obklopena nádhernou přírodou. Kdo by nevyužil slunečného větrného podzimního počasí? Některé děti, ale i rodiče pouštěli draka poprvé.

 

FOTOGALERIE

 

2. ČLÁNEK V PŘÍBORSKÉM MĚSÍČNÍKU

Je příjemné cítit spokojenost rodičů s výchovou jejich dětí. 

Maminka našeho Vítka o tom napsala...

 

DIVADLO PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

Další z nadstandartů naší školy - hostující divadlo pražské agentury Ludmily Frištenské, které našim dětem přinese krásnou motivační pohádku každý měsíc.

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Znovu možnost navštívit již za plného provozu naši školku.Přišly další maminky s dětmi. Děti se zapojily do her , maminky pozorovaly... Navštívili nás i někteří členové MěÚ Příbor.

 

VÝROBA VĚTRNÍKŮ + BESÍDKA S RODIČI

První společné setkání - rodiče + děti. Nápad vyšel od dětí, které byly namotivovány tím, o čem si ve své školce povídají... je podzim.

 

FOTOGALERIE

 

DRAKIÁDA

 

FOTOGALERIE

 

VYŠEL ČLÁNEK V PŘÍBORSKÉM MĚSÍČNÍKU

Už v polovině měsíce září bylo o čem psát. Děti "zvládaly" pobyt ve školičce tak, že nechtěly odcházet domů. Jejich rodiče trávili odpolední chvilky v mateřské škole společně s nimi a bylo to fajn.

 

VYŠEL ČLÁNEK V PŘÍBORSKÉM MĚSÍČNÍKU

Už v polovině měsíce září bylo o čem psát. Děti "zvládaly" pobyt ve školičce tak, že nechtěly odcházet domů. Jejich rodiče trávili odpolední chvilky v mateřské škole společně s nimi a bylo to fajn.

 

KOUZELNÁ ŠKOLKA - ZÁJEZD DO KOPŘIVNICE

Ještě toho dne (Den otevřených dveří) naše děti, které již školičku navštěvovaly,dostaly od Vaška dárek a vyjely si za kulturou na "Michala", kterého znají z televize.

 

FOTOGALERIE

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Tento den byla naše školička otevřena opravdu všem. Přišla spousta rodičů a také hájovských občanů, kteří se všem těm proměnám v budově nestačili divit. Pro všechny bylo připraveno malé občerstvení.